Môj (náš) príbeh

Život je nevyspytateľný … chvalabohu. Nikdy by mi preto ani nenapadlo, že stretnem tieto dve výnimočné ženy a práve ony mi pomôžu 

pohnúť sa a urobiť viac…

Monika Čákyová

Prišla prvá s nápadom ísť s takýmto projektom do súťaže a ako šikovná, kreatívna a skúsená grafička dala knihe niečo viac, ako len formu a vzhľad, dala mi nádej na jej existenciu.

Andrea Kianičková

Ma napriek a možno práve kvôli jej mladému veku (16) oslovila svojským a jedinečným pohľadom na kresbu, talentom a trpezlivosťou. 

Dizajn knihy

Pri návrhu celkového konceptu a layoutu knihy sa Monika snažila držať minimalizmu a jednoduchej hry s písmom. Podstatou sú dominantné ilustrácie a inšpirácia japonskou legendou Sakura o hľadaní pravej lásky a spojení červenou niťou osudu. Červená línia sa tiahne naprieč celou knihou, pohráva sa s ilustráciami a spája zvýraznené slová, ktoré nám na konci knihy odhalia malé posolstvo.

Ilustrácie a typografia

V celej knihe sú použité dominantné ilustrácie a font slovenského typografa Samuela Čarnokého.

Zvýraznené slová

Ktoré na konci po pospájaní vytvárajú posolstvo. Celá kniha má 60 strán.

Japonská legenda Sakura

Červená čiara prechádzajúca postupne celou knihou. O hľadaní pravej lásky.

Prečo červená čiara?

Červená čiara alebo červená niť je súčasťou japonskej legendy. Spája dvoch ľudí, dva osudy, duše, ktoré sa majú v živote stretnúť.  Aj keď sa obchádzajú alebo sú vzdialení, vždy sú ich malíčky spojené červenou niťou.  Niť sa môže zamotať, natiahnuť, ale nikdy sa neroztrhne, pretože nech sa osud s nimi hrá akokoľvek, títo dvaja ľudia patria k sebe.

Ale čo, ak počúvať svoje srdce a nasledovať červenú niť osudu, je jediný spôsob, ako trafiť na správne miesto…?

Čo, ak otvoriť dušu a vystaviť ju dažďu, nám dá slobodu nebáť sa?                

A ak nám zhrdzavie duša?  

Nuž…možno sa toho netreba báť…