Veronika Tabaková

Vlasy strapaté

Žieňa krpaté

Just proti vetru

Vždy opačným smerom

Skláňam svoju dušu v slovách

nad papierom

Možno ma nájdete,

keď príde na to čas

Vlasy strapaté

Žieňa krpaté

S perom v ruke

Vínom na perách

Trochu cudzia

Trochu svoja

A tak trochu

jedna z vás…

Monika Čákyová

Už od vysokej školy (Ateliér vizuálnej komunikácie, Fakulta umenia, Technická univerzita v Košiciach) sa venujem grafickému dizajnu a to predovšetkým tvorbe magazínov, kníh, brožúr, log a vlastne celkovej firemnej identite. Taktiež nemôžem zabudnúť na môj vlastný projekt Designovo, kde svoju kreativitu realizujem pri tvorbe ruksakov, tašiek a rôznych doplnkov.

Príbeh tejto knihy začal veľmi nenápadne a to mojím rozhodnutím ísť do grafickej súťaže. Nie ďaleko odo mňa, presne na druhej strane stola, sedela Veronika a jej básničky. Rozhodli sme sa využiť ich potenciál, keďže ako literárny útvar sú tvárne a na nič sa nenahnevajú. 

Andrea Kianičková

Na internete sa so mnou zvyčajne stretnete pod pseudonymom Smol Adi. Mám 19 rokov a momentálne študujem teóriu digitálnych hier na Fakulte masmediálnej komunikácie sv. Cyrila a Metóda v Trnave. V čase tvorby ilustrácií pre túto zbierku básní som chodila na Súkromnú školu umeleckého priemyslu v Žiline, odbor propagačná grafika, neskôr grafický dizajn.

Keď za mnou Veronika prišla so záujmom o moje ilustrovanie, bola som nadšená, keďže mojím snom vždy bolo môcť ilustrovať knihy.